Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

"Já na to mám" - 7. A na výstavě "Peníze"

04.04.2014 14:49

V pátek 4. dubna 2014  jsme se vypravili s paní učitelkou Ticháčkovou na interaktivní výstavu. Před začátkem jsme si „neodpustili“ fastfoody, kavárny a obchody na Václavském náměstí.

Hlavním cílem naší exkurze byla Nová budova Národního muzea a jedinečná výstava s názvem „Peníze“. 

Vedle historie platidel jsme se seznámili s dějinami podnikání, tvářemi nejbohatších lidí. Přítomné slečny jistě zaujala souprava šperků Emy Destinové nebo největší historický poklad stolního stříbra v České republice, který byl hlídaný v trezoru.

Výstava nám objasnila také vliv peněz na umění, životní styl a lidskou morálku. Viděli jsme dosud nevystavený zlatý stodukát Ferdinanda III. z roku 1629 (na světě je známo pouze 6 exemplářů této mince). Mohli jsme si potěžkat opravdovou zlatou cihlu v hodnotě téměř 12 milionů korun, která vážila 12,5 kg. Během výstavy jsme vyplňovali pracovní listy, které jistě zúročíme při závěrečné práci v hodinách Vko.

Po vyčerpávajícím výkladu už následovala jen společná cesta směrem do školy. Bylo to moc fajn a počasí nám velmi přálo. 

Pár fotografií naleznete ve fotogalerii. Žáci 7. A