Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Fyzikální praktika 7: hydraulická zařízení

14.10.2023 01:30

Během jedné z hodin fyzikálních praktik se žáci sedmého ročníku ponořili do konstrukce modelů hydraulických zařízení. Konkrétně šlo o výrobu domku s hydraulickým výtahem. 

 

Princip hydraulických zařízení, který jsme v hodině probírali, je založen na Pascalově zákonu. Tento zákon říká, že tlak v kapalině se přenáší stejnou silou ve všech směrech. Naši sedmáci tento princip aplikovali v praxi tím, že sestavili modely hydraulických výtahů pro své domky.

Domky samozřejmě nebyly jen technicky funkční, ale také esteticky působivé. Žáci se ponořili do zdobení svých výtahů a domků, čímž propojili technické dovednosti s tvůrčím umem. Výsledkem byly modely, které nejenom fungovaly, ale také vypadaly fantasticky.

Tato hodina fyzikálních praktik ukázala, jak je možné spojit teorii s praxí a jak je fyzika zajímavá a zábavná.

 

 

 

Jejich výsledky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde:www.zsdubec.cz/rodice-a-zaci/fotogalerie/