Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Finanční gramotnost na prvním stupni

09.12.2016 08:35

Ve čtvrtek 8. prosince navštívil naši školu makroekonom Ing. Vladimír Pikora. Představil nám knihu pohádek na téma finanční gramotnost“ Zlatý poklad“. Besedy se zúčastnilo pět tříd 1. stupně. Nejprve pí uč. Ficencová poutavě přečetla pohádku o hloupé ovci, která si nepřečetla dobře kupní smlouvu. Slovo pak převzal pan Pikora, který s dětmi rozebíral, jak se nechovat jako hloupá ovce. Potěšilo nás, že mnohé děti byly příběhem velmi zaujaté, ačkoliv finanční gramotnost je pro malé školáky těžké téma.

Knihu vnímají malé děti jako pohádky o čertech, zvířátkách a andílcích, starší žáci přijímají pohádky s poučením a nadsázkou a dospělí se při četbě poučí i výborně pobaví.

Je skvělé, že nám Ježíšek slíbil přinést třicet výtisků do školní knihovny.

Na knížky a na březnovou besedu pro žáky 2.stupně se už teď moc těšíme a panu Pikorovi velmi děkujeme, že si na naši školu udělal a ještě udělá čas.

Další fotky ve fotogalerii.

J.Juříková