Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Farma Netluky – 4.A

24.05.2024 19:02

Ve čtvrtek 23.5. se třída 4.A zúčastnila vzdělávací exkurze na farmu v Netlukách. Tento den byl plný zajímavých poznatků a zážitků, které nás všechny obohatily o nové zkušenosti v oblasti zemědělství a chovu hospodářských zvířat.

Během exkurze se žáci seznámili se základy chovu hospodářských zvířat, zejména skotu a prasat. Měli jsme možnost vidět a dozvědět se více o české červince, českém strakatém skotu a přeštickém černostrakatém praseti. Každý druh zvířete má své specifické vlastnosti a potřeby, o kterých nám bylo podrobně vyprávěno.

Cestu do Netluk i zpět  jsme zvládli pěšky, což nám poskytlo příležitost k aktivnímu pohybu a příjemnému pobytu na čerstvém vzduchu. Děti si užily společně strávený čas.

Exkurze byla  poučná a děti byly nadšené z možnosti vidět zvířata zblízka a dozvědět se více o jejich chovu. Tento výlet nám všem poskytl nové znalosti a zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat.