Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Exkurze do Školy Jaroslava Ježka

25.01.2015 19:03

Chceme se s vámi podělit o krásný zážitek, který jsme měli 13.ledna díky exkurzi ve Škole  JJ v Praze 1, na Loretánském náměstí. Je to škola pro děti s vadami zraku a zcela nevidomé. Akci zajistila paní psycholožka Mgr. Páchová, účastnili se žáci jejího úterního semináře a děvčata z 8. B, která projevila o návštěvu velký zájem. Naši skupinku přivítala krásně barevně vyzdobená škola, což jsme vzhledem k postižení dětí vůbec nečekali.Žáci se nás velmi přátelsky ujali, zjistili jsme o sobě navzájem plno informací, sami jsme si vyzkoušeli, jak se slepí orientují v prostoru. Pomocí chodníčků z koleček jsme poznávali terén, s páskou přes oči jsme hledali hrající krabici, zahráli jsme si společně i stolní tenis přizpůsobený pro nevidomé.

Odnesli jsme si spoustu zážitků a zjistili jsme, že naši zrakově postižení vrstevníci se dokáží radovat stejně jako my, mají podobné názory a zájmy, jsou veselí i přes překážku, kterou jim osud postavil do života....Za všechny.Mariana, Sabina, Eliška z 8.B