Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

3.c výpravy za poznáním

02.05.2018 14:17

Dnes jsme navštívili interaktivní Dětskou hernu po stopách Karla IV.  Středověké město nás úplně pohltilo. Oblékli jsme si šaty i pokrývky hlavy jako měšťanské děti, postavili hrad, seznámili se s písmem a psacím náčiním, zašli si na trh a poznali středověkou kuchyni. Společně  jsme si zatančili dobový tanec. Den plný zážitků jsme zakončili procházkou po Staroměstském náměstí.

Také naše dubnová návštěva Domu vody byla doplněním k učivu prvouky. Prošli jsme interaktivní výstavu, ochutnali 4druhy vody z ručně dělaného papírového kelímku a hlavně jsme si ve skupinách užili pokusy s vodou. Sestavili si jednoduchý filtr na špinavou vodu a dozvěděli se spoustu zajímavostí o vodě z našeho okolí.

To exkurze v Jiřetíně byla o zpracování dřeva, výrobě dřevěných hraček a korálků. Prohlédli jsme si muzeum hraček, pohráli si v herně a nakonec si v dílně vyrobili vlastní hračky. Duben byl zkrátka měsíc výprav za poznáním.