Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Dostaveníčko s "Golemem"

27.04.2016 13:35

Počasí mrzuté, chladné a větrné. Prostě duben jako když vyšije. Máme na sobě zimní bundy, rukavice a čepice, ale přesto nám nepřízeň počasí nevadí. Jedeme totiž za "Golemem". A kam? Na Kundratku. Tam jsou garáže Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a tam je i "Golem".

Čekali na nás dva kvalifikovaní záchranáři, kteří se nám zcela, úplně a absolutně dokonale věnovali, až do vyčerpání našich sil. Viděli jsme, prozkoumali a prolezli  vše důležité z vozového parku záchranky. Naše průvodce jsme zahrnovali všetečnými otázkami, na které nám oba velmi trpělivě odpovídali. Teď už se daleko více orientujeme v těžké, zodpovědné a namáhavé práci záchranáře.

Jako své poděkování jsme vezli s sebou naše obrázky se záchranářskou tématikou, které jsme pro "155" nakreslili. V Golemovi jsme hned udělali i malou výstavu.

Děkujeme vedení záchranné služby za zprostředkování tohoto pro nás všechny zajímavého zážitku. Kdo ví, možná někteří z nás za několik let posílí i řady pražských záchranářů.

 

žáci 4.A + tř. uč. R. Kramešová

 

(fota ve fotogalerii)