Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Dospívám aneb život plný změn a HIV, AIDS

06.03.2017 20:55

V pátek 3.3. k nám dorazila lektorka Mgr. Monika Podlahová ze společnosti společnosti MP Education, s.r.o.

Děvčata ze 6. tříd a 7. tříd besedovaly s paní lektorkou nad tématem „Dospívám aneb život plný změn“.

Program pro chlapce „Na startu mužnosti" proběhne 18.5. (1.vyuč. hodinu).

Paní lektorka dokázala holčiny maximálně zaujmout a vtáhla je do diskuze. V přátelsky důvěrné atmosféře se žákyně nad danou problematikou společně zamyslely, mohly se zeptat na věci, které je v této oblasti zajímají, probraly hormony, vztahy v pubertě, citové a tělesné změny, správné hygienické návyky, anatomii, pohlavní orgány.

3. hodinu byla paní lektorka v 8.A a vedla s žáky debatu nad tématem HIV, AIDS. Povídali si o průběhu nemoci,viru HIV, statistikách, rizikovém chování, situaci u nás v ČR, vzniku a léčbě této nemoci. Na všech přednáškách byla cítit pohoda, klid a dokonce jsme se i zasmáli.