Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Divadlo Bez Hranic - Lakomec (8.A, 8.B, 7.A)

21.12.2014 07:39

V úterý 16. 12. jsme navštívili klasickou činoherní komedii Lakomec v Divadle Bez Hranic v Křesomyslově ulici.  Se spolužáky ze 7. A a 8. B jsme se „tulili“ ve velmi komorních prostorách divadla, ale moc se nám představení líbilo. V hlavní roli se objevil dabér a herec Gustav Bubník. Bylo velmi příjemné se v takové atmosféře naladit na vánoční svátky. Žáci 8. A

O čem to bylo?

Skrblík Harpagon by pro peníze obětoval všechno, dokonce i štěstí vlastní dcery. Jde snad o nejslavnější francouzskou komedii! Harpagon omezuje své děti a intrikuje s jejich životy, když je nutí do výhodných sňatků. Pro syna vybral bohatou vdovu, i přestože miluje krásnou, mladou Marianu, na kterou si ale zároveň myslí i Harpagon sám. Pro dceru naopak našel zámožného starce. K šílenství jej přivádí ztráta zlatých dukátů, které mu vezme sluha, aby tak pomohl Kleantovi, jeho synovi.