Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Den pro záchranu života

17.03.2016 08:25

.......si prožili žáci naší školy. Ve spolupráci se záchranáři měli všichni možnost, které maximálně využili, dozvědět se více a vyzkoušet si poskytnutí první pomoci - např. při tepenném krvácení, při otevřené zlomenině. Žáci na modelech vyzkoušeli i laickou resuscitaci a pomoc při zástavě dechu a srdeční činnosti.

Nebyla to ale jen "suchá" teorie, ale i praxe - ošetření  v sanitním voze, kdy děti byly jak pacientem, tak lékařem i zdravotní sestrou. Žáci 9. ročníku měli tuto preventivní akci ozvláštněnu reálnou skutečností, kdy bus č. 111 srazil chodce. Viděli tak "na živo", jak vypadá pomoc člověku, včetně volání na "záchranku".

Poznatek, který si všichni odnesli. Není čeho se bát. I my a náš postoj je důležitý pro záchranu života člověka!

(Příjemnou atmosféru poznáte i z fotografií, které najdete ve fotogalerii školy.)