Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2016

18.12.2016 12:54

V úterý 13. prosince proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Bylo tak možné nahlédnout "pod pokličku" naší školy. 

Návštěvníci si mohli prohlédnout všechny budovy školy, v učebnách na ně čekaly různé zajímavosti a aktivity, které si nejen budoucí žáci měli možnost vyzkoušet. Např. cvičeníčko s paní učitelkou Peškovou, vánoční dílny v 1.C,1.B, 3.B, zeměpisně-přírodovědný kroužek a mikroskopování s paní učitelkou Vítkovou, rozpohybovat se s paní učitelkou Karasovou a paní družinářkou Hamáčkovou. Každý si mohl vytvořit vánoční přání v 9.A, "prubnout" svoje znalosti v měření ve 2. patře, odnést si domů vlastnoručně vyrobený monotyp, v tajné dílně si udělat keramický výrobek, anebo se zastavit a zahrát si deskovou hru. V neposlední řadě si zvolit, který vánoční skřítek je mi nejmilejší a ve 2.A na návštěvníky čekala sádra, odlitky s vánoční tématikou a barva. Pokud někdo "vyšplhal" až do druhého patra školy, měl možnost cestovat s angličtinou a přikusovat k tomu výbornou bábovku a štrúdly paní uč.Ficencové a paní uč.Kramešové. 7.A nezapomněla ani na pohádku a nacvičila Perníkovou chaloupku. Během toho všeho si rodiče, babičky, dědečkové popovídali s pedagogy a vedením školy. Někteří vzpomínali na minulé časy a většina jen vesele procházela školou. Děkujeme průvodcům, pomocníkům z řad našich žáků a všem účastníkům Dne otevřených dveří. Velký dík patří paní učitelce Vlčkové za krásnou výzdobu školy!

Celé odpoledne se pro nás neslo ve velmi příjemném vánočním duchu, proto také doufáme, že se všem u nás líbilo. 

Pár fotografií najdete ve fotogalerii.