Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Co přinesl říjen v 1.B

25.10.2015 07:40

Pro prvňáčky a jejich rodiče je říjen druhým měsícem  školní docházky. Je znát, že první rozpaky dětí jsou již dávno pryč. Naučily se jména spolužáků a některé si našly  i nové kamarády.  Znají základní pravidla školního řádu a snaží se je dodržovat.  Včasné ranní příchody do školy nejsou sice ještě na 100%, ale situace se řeší. V matematice s dětmi počítáme do pěti a učíme se porozumět slovním úlohám. V prvouce si povídáme o podzimu. V českém jazyce čteme první souhlásky a téměř všechny samohlásky. Umíme napsat první písmenka.  Výuku dětem zpestřilo hudební divadélko s programem Pohádkové bubnování. Všechny děti dostaly možnost si na některé nástroje zahrát a pak zažít společné rytmické bubnování celé třídy. V programu Co dokáže vzduch si děti uvědomily význam vzduchu pro život, jak člověk vzduch a proudění vzduchu využívá.Objasnily si některé přírodní jevy. V úterý 20.10. proběhla třídní schůzka. Nyní  budou mít děti podzimní prázdniny.