Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Chrám sv. Mikuláše na Malé Straně 4.A

22.03.2024 10:49

Ve čtvrtek 21.3. měla třída 4.A možnost navštívit chrám sv. Mikuláše na Malé Straně, kde pro nás byl připraven program "Pašijový příběh Ježíše Krista".

Během této tematické návštěvy jsme měli možnost prozkoumat příběh Pašijí Ježíše Krista a lépe porozumět událostem spojeným s Velikonocemi. V chrámu sv. Mikuláše jsme se setkali se skvělou průvodkyní, která nás provedla příběhem Ježíšova života, jeho utrpením a vzkříšením.

Byli jsme fascinováni krásou a bohatstvím chrámu, jeho architekturou a uměleckými díly, která zde jsou umístěna. Prozkoumali jsme obrazy, sochy a další umělecká díla, která nám pomohla lépe si představit události spojené s Velikonocemi a hlubší porozumění křesťanské víře.

Nejvíce nás oslovila atmosféra chrámu a možnost prožít tuto chvíli před blížícími se Velikonocemi. Byla to pro nás inspirativní zkušenost, která nás obohatila nejen poznáním, ale také duchovně.