Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

Ani akademie věd neumí poručit větru, dešti

28.04.2015 15:58

Dnes, v úterý 28.dubna, proběhl Den země s Akademií věd. Akce byla naplánována a připravena do Geoparku, který je vystavěn u geofyzikálního ústavu na Spořilově. Bohužel, ani akademici si neumí objednat krásné počasí, takže dnešní déšť program značně pokazil. Všechna připravená poznávací stanoviště musela být přesunuta do náhradních, vnitřních (mnohdy značně stísněných) prostor. Ačkoliv jsme měli zamluvený čas příchodu na akci, davy proudících vědychtivých školáků i předškoláků, nás hnaly od jednoho pracoviště k druhému. Ale i přes tento kalup a někde naopak zase vyčkávání, jsme mnohé zajímavosti viděli. Víme, jak vypadá seizmograf a trochu jsme zatřásli Českem (musíte pořádně vyskočit a dupnout), víme, jak vznikají písečné brány, jak vypadá písečná a podvodní sopka, koukli jsme se dalekohledem na Saturn, viděli jsme, jak vzniká zemětřesení.

Ačkoliv jsme vše vyzkoušet a obhlédnout nestihli, odnesli jsme si mnohé poznatky i propagační předměty (sice v angličtině, ale třeba nás to bude motivovat k jejímu pilnějšímu studiu.)

žáci 3.A a Kramešová

(fotografie z akce jsou ve fotogalerii, ale úplně na začátku - kdo hledá, najde)