Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

9.B v zákopech první světové války

14.12.2015 13:24

V pátek 11. prosince vyrazila 9.B na exkurzi do Armádního muzea na Vítkově. Žáci nejprve vyšplhali k Janu Žižkovi, jakožto jedné z největších jezdeckých soch na světě, a poté už je čekala exkurze v Armádním muzeu. Výstavou V zákopech první světové války je provedl vojenský historik Petr Bjaček, jenž k obecně známým informacím přidal i spoustu zajímavostí. Žáci se například dozvěděli, kolik Čechů bojovalo v první světové válce, který národ vymyslel samopal nebo pro která zvířata se také vyráběly plynové masky. K výstavě také dostali graficky vyvedené pracovní listy. Průvodce na závěr označil 9.B za nejlepší třídu, kterou zde měl, a i proto je možné, že nebyla na Vítkově naposled.      


Mgr. Pavel Oškrkaný

Jan Žižka a 9.B