Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

4.A - Toulcův dvůr

24.02.2016 19:28

Dnes, ve středu 24.2.2016, jsme na Toulcově dvoře prožili snad zatím nejhezčí z programů, který jsme doposud měli možnost absolvovat.

Název sice ne mnoho slibující, Kámen - přítel člověka, za to obsah programu zcela strhující. Děti byly rozděleny do pěti skupin, v kterých se vzdělávaly, poznávaly, zkoumaly, soutěžily, zpívaly, lovily, luštily.

Na začátku programu muselo být trochu teorie, což nebylo nijak na škodu. Velmi zajímavá byla i kamenná výstavka s popisky a zajímavostmi u každého nerostu a horniny. Další částí programu bylo spojení člověka s kamenem. Procházeli jsme jednotlivými historickými úseky dějin a na vlastní kůži zkoušeli, co se kdy a jak s kamenem dělo a dělalo.

Tři hodiny utekly jako nic. Program se všem moc líbil, což jsme nezapomněli říci ani lektorce Martě.

A štěstí už máme teď trochu pojištěné. Každý si totiž odnesl na památku kousíček kamene s úlomky českého granátu.