Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

4.A byla v "lese"

14.10.2015 14:24

Třída 4.A byla v lese.

To není nic neobvyklého. My jsme ale byli v lese, který "vyrostl" v prvním a druhém patře Národního zemědělského muzea na Letné. Prošli jsme a zároveň i prožili spolu s naší průvodkyní výstavu "LES - příběhy stomů a lidí". Seznámili jsme se s prací lesníků, hledali jsme a vymýšleli příběhy stromů od semínek až po vzrostlý les. Vyzkoušeli jsme i jaké je to být zvířátky, která v lese žijí. Krásné lesní dopoledne jsme završili návštěvou stálé expozice traktorů v suterénu budovy NZM. Traktory jsme stihli vyzkoušet i na vlastní kolečka (dětské modely), avšak jen do té doby, než jsme byli ochrankou upozorněni, že jsou určeny pouze dětem do pěti let. Tuto drobnou poznámku jsme na vstupních dveřích nějak přehlédli. Prožili jsme príma den a ani nám moc nevadilo, že celou dobu prší.

Výstava trvá až do 31.12. 2015, doporučujeme i vám ostatním. Rozhodně si však zajistěte průvodce. Váš zážitek pak bude větší.