Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

2.B a 2.C výlet do sklárny v Nižboru

22.05.2017 22:17

Ve středu 17.5.  jsme jeli  v rámci environmentální výchovy na exkurzi s organizací Ekodomov do sklárny v Nižboru a na třídící linku do Chrášťan.  Při sledování sklářů  se až tajil dech nad jejich zručností. Jak zdánlivě s lehkostí vytvářeli skleněné nádoby. A brusiči do nich následně kouzlili vzory, které naši zem proslavily i za hranicemi. Dětem  byla nejbližší skleněná zvířátka, která vypadala jako odlitá z vody. Pravým opakem pak byl provoz třídící linky, kam putují naše odpady z kontejnerů na tříděný odpad. Neuvěřitelné, kolik práce dá dotřídit již "roztříděné" jen proto, že někdo vhodí do kontejneru něco jiného, něž co tam patří. Uvědomte si, že recyklace je jedna z cest udržitelného rozvoje pro nás a naše děti!

tř. uč. Chromková