Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

9.B v Kavárně POTMĚ

06.10.2022 18:05

 V pondělí ráno jsme vyrazili na výlet do Horních Měcholup do Kavárny POTMĚ, což je kavárna, kde obsluhují nevidomí lidé. Po dlouhé cestě jsme dorazili ke kavárně, ale kvůli její kapacitě jsme se museli rozdělit na dvě skupiny. Když první skupina vstoupila dovnitř, té druhé nezbylo nic jiného než čekat venku. Během čekání přišel nevidomý pán, který nám ukázal různé pomůcky, které nevidomým lidem pomáhají v každodenním životě, např. jak si mohou nakrájet cibuli, jak poznají, kolik tekutiny mohou nalít do skleničky, aby nepřelili, jak poznají bankovky,  co mohou použít,  aby se ponožky během praní nepomíchaly… aj. Poté se skupiny vyměnily.

Do kavárny, kde byla absolutní tma,  jsme vstupovali po čtyřčlenných skupinkách v doprovodu nevidomého člověka. Poté, co nevidomý Martin usadil všech 12 členů skupiny a všechny stoly byly obsazeny, jsme si vybrali jeden nápoj a vyzkoušeli si, jaké to je se napít, aniž bychom cokoliv viděli (a nepolili se :-) V kavárně jsme si také mohli něco nakreslit, což bylo trochu složité kvůli tmě, ale zároveň zábavné. Po nakreslení našich obrázků a dopití nápoje nás nevidomý stejným způsobem doprovodil ven. Tam jsme obdrželi tašky, abychom si  měli kam dát náš výtvor a hrneček, který jsme dostali na památku.

Po poděkování a rozloučení jsme se vydali zpět ke škole.

Žákyně z 9.B