Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

9.B navštívila REVOLUTION TRAIN

20.11.2022 17:48

V pondělí 14. 11. jsme se navštívili REVOLUTION TRAIN. Jedná se o stříbrný vlak, který se nyní nachází na nádraží v Praze – Dejvicích a který uvnitř vlaku skrývá příběh mladých lidí. Postupně jsme procházeli jednotlivé vagony a sledovali film  - příběh Petry a Marcela, kteří propadli drogám a stali se závislými. Postupně ničili život nejen svůj, ale i blízkých – do jejich příběhu byli totiž „zataženi“ rodiče i zcela náhodní lidé. Příběh pro Petru skončil dobře, to když se dostala kvůli nemoci do nemocnice a zjistilo se, že je těhotná a rozhodla se jít se léčit. Marcel kvůli drogám ale ztratil život. Smutné? Ano, ale smutné je to, že příběh je inspirován skutečností.

Co nás nejvíce oslovilo?

  • Jak drogy mohou ovlivnit váš život, že jste k nepoznání
  • Jak se Petra poprala se závislostí a dostala se z toho
  • Vlak plný symbolických rekvizit
  • Líbilo se mi, jak to bylo zorganizované, nebylo to nudné, filmy byly akorát dlouhé, abychom jim věnovali pozornost, mezi částmi filmu byly různé věci související s předešlou částí filmu
  • Líbilo se mi, jak ve vlaku byly udělány zdi (ty znázorňovaly lidské orgány, které se postupně ničí)
  • Bylo fajn si uvědomit, jak dlouhé a náročné je léčení ze závislosti
  • Zaskočilo mě, že Petře a Marcelovi nevadilo, kde a jak žijí, že nebudou mít na jídlo, ale že je zajímá jen to, jestli budou mít na další dávku

Žáci 9.B