Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

9.A v Národním muzeu - Filmový festival přírodovědných dokumentů

10.04.2024 19:21

Dne 10. dubna se třída 9.A vypravila do Národního muzea, kde se konal filmový festival přírodovědných dokumentů "Nechme se překvapovat". Cílem tohoto festivalu bylo seznámit žáky s vybranými živočišnými druhy a podpořit ochranu přírody. Naším hlavním zážitkem byl film "Šelmy v krajině", který nám přiblížil ikonická zvířata české přírody jako vlky, rysy nebo divoké kočky. Po projekci jsme měli možnost diskutovat s odbornicí a moderátorkou z Rádia Junior. Děti měly mnoho otázek a dokázaly se aktivně zapojit do diskuse. Užívaly si také možnost mluvit do mikrofonu. Téma návratu šelem do přírody nás velmi zaujalo a rozproudilo živou debatu. I přes omezený čas jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Žáci si tak mohli prohloubit své znalosti o české přírodě a získat nové pohledy na ochranu životního prostředí. Nakonec jsme si prohlédli výstavy a expozice Národního muzea a užili si výhled na Prahu z Panteonu. Celkově to byl velmi poučný a inspirativní výlet, který jistě obohatil naše poznání o divoké přírodní kráse naší země.