Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

7.A v Národním muzeu

12.01.2024 11:14

Ve čtvrtek 11.1. jsme se 7.A vyrazili do centra Prahy do Národního muzea. 

Navštívili jsme starou budovu, která je krásně opravena, takže na vše je radost pohledět. Po příchodu jsme se nejdříve jeli výtahem podívat úplně nahoru do kupole, kde se nám naskytl výhled na centrum Prahy. 

Poté jsme se šli podívat na mineralogickou sbírku, ale naším hlavním cílem byla zejména výstava Zázraky evoluce, kudy nás provedla lektorka Národního muzea. Výstava je velmi moderně zpracovaná, všechny místnosti jsou doplněné o zvuky a projekce a nad hlavami jsou modely či reálné kostry živočichů. Asi nejpůsobivější je kostra plejtváka myšoka v poslední místnosti, která měří 22,5 metrů. Místnosti představují skupiny živočichů postupně, jak se vyvíjely v evoluci, a provádí návštěvníky rozmanitostí živočišné říše. 

Někteří žáci byli velmi šikovní a předvedli lektorce, co všechno ví. Velice za to chválím Bertu. Někteří zase ukázali, že základy slušného chování jim ještě chybí. Pevně doufám, že si každý žák něco z naší návštěvy odnesl a exkurze nepřišla vniveč.

Svobodová