Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

6.B ve Chvalském zámku na návštěvě u Rychlých šípů

29.10.2023 18:23

Ve středu 25. 10. jsme se vydali  na Chvalský zámek na výstavu o Rychlých šípech. Nejprve nám paní průvodkyně pověděla něco o historii zámku, poté nám představila spisovatele Jaroslava Foglara. Z jejího výkladu jsme si odnesli spoustu zajímavých informací. Ale co by to bylo za návštěvu u Rychlých šípů, kdybychom se nepřenesli do temných uliček Stínadel, kde na nás čekal Široko, či nevyběhli schody do věže kostela sv. Jakuba, kde se ukrýval Tleskačův deník. Během naší dobrodružné výpravy jsme luštili šifry, hledali různé zprávy, které jsme potřebovali k vyluštění tajenky, a některým z nás se dokonce podařilo vyndat ježka v kleci. Organizátorům se výstava velmi povedla a moc jsme si ji užili.

Eva Nožičková