Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

tel: 272 701 838

reditel@zsdubec.cz
272 701 838

21. 3. Světový den poezie

22.03.2024 09:37

21. 3. jsme se připojili k Světovému dni poezie. Našim cílem bylo přiblížit žákům poezii, proto se s ní mohli potkat na různých více i méně typických místech. Některé třídy se na tento den chystaly již v minulých dnech, a tak naši chodbu zdobily nástěnky s vlastní tvorbou, ilustracemi k básním apod.. Jedna nástěnka byla věnována kvízu, kde žáci mohli přiřazovat obrázky vytvořené umělou inteligencí ke konkrétním básním. 21. 3. jsme pak mohli slyšet na chodbě sborovou recitaci Máchova Máje, v některých třídách žáci psali např,: vlastní  blackout poetry, limeriky,  kaligramy. Jinde se soutěžilo v recitaci, v počtu naučených limeriků, pouštěla se slam poetry, malovalo se, nebo žáci hledali báseň, která je osloví - třeba “samoobslužném poetry baru”, nebo na chodbách.

Máme radost z pozitivních komentářů na tento den.

Pavla Brožová, Míša Čermáková, Eva Nožičková, Hana Říhová, Andrea Vlčková