Centrum pro objevitelský způsob výuky, nejlepší místo pro děti

Základní škola, Starodubečská 413

Starodubečská 413, Praha 10 - Dubeč, 107 00

reditel@zsdubec.cz

eTwinning Label - certifikát

Aktivní projekty:

Ukončené projekty:

Building bridges with music

Od školního roku 2018/19 vstoupila naše škola do dalšího projektu mezinárodní spolupráce škol.Tento projekt s názvem "Bulding Bridges With Music" a projektovým číslem 2018-1-DE03-KA229-047473_4 je hrazen z prostředků EU v rámci projektu Erasmus+.

Projekt je určen pro žáky mladšího věku, především pro žáky čtvrtých a pátých tříd. Vzhledem k věku žáků, kteří budou do tohoto projektu zapojeni, je projekt zaměřen nejen na komunikaci v anglickém jazyce, byť toto je nedílná složka projektu, ale také na propojování jednotlivých kulturních odlišností prostřednictvím hudby.
Do projektu jsou zařazeny školy z Německa, Polska, Španělska, Itálie a Řecka. Naši žáci navštíví většinu z těchto zemí a naopak žáci těchto zemí navštíví Prahu. Počítáme s tím, že se naši žáci vystřídají, aby bylo do projektu zapojeno co nejvíce dětí.
Celý projekt je financován Domem mezinárodní spolupráce v rámci programu Erasmus+, což znamená, že naše náklady, alespoň ty finanční, budou minimální.
Celý projekt bude zahájen 8.října 2018 navštěvou Strzegomi v Polsku. Naše žákyně, pod vedením paní učitelky Zemanové, již několik měsíců pilně nacvičují taneční vystoupení, které zde předvedou. Celý projekt by měl být zakončen v květnu 2020 v Itálii předvedením muzikálu, který bude konečným produktem celého projektu.

European ETWINNING Lessons

Od 23.10.2017 jsme opět navázali spolupráci se školou Kildegaardskolen z městské části Herlev v Kodani v Dánsku. Vytvořili jsme společně nový projekt v rámci organizace EU na podporu spolupráce škol v Evropě - eTwinning "European etwinning lessons".

Doufáme, že se díky této spolupráci podaří pro naše žáky vytvořit vhodné prostředí pro navazování mezinárodních kontaktů a přirozeného procvičování anglického jazyka.

Detaily programu můžete nalézt zde.

Friendship between children from different countries

Základní škola zahájila ve školním roce 2014/15 mezinárodní spolupráci se školou Kildegaardskolen z městské části Herlev v Kodani v Dánsku. Vytvořili jsme společně projekt v rámci organizace EU na podporu spolupráce škol v Evropě - eTwinning.

Cílem našeho projektu, který se jmenuje "Friendship between children from different countries", je spolupráce mezi školami založená na konverzaci v anglickém jazyce. Komunikace bude probíhat online pomocí videokonferencí a bude zaměřena na různá téma. Dalším cílem  je zajistit a zprostředkovat pravidelnou komunikaci mezi dětmi, která může být v konečné fázi završena výměnnými pobyty našich žáků v Kodani a dánských žáků v Praze.

Do programu se postupně zapojují další školy z Evropy, konkrétně ze Španělska, Německa, Polska, Itálie, Řecka atd.

Projekt žákům umožní zlepšit schopnost komunikace v anglickém jazyce, získání informací a možná i zkušeností o životě v jiných částech Evropy, a v neposlední řadě navázání přátelských kontaktů v rámci Evropy.

Projekt byl schválen a 12.1.2015 získal certifikát Evropské únie "eTwinning Label".

Na detaily a průběh projektu se můžete podívat zde.

ShakespearE & Cervantes

Naše škola byla zapojena ve školním roce 2015/16 a 2016/17 do mezinárodního projektu škol "Shakespeare a Cervantes".

V rámci tohoto projektu žáci spolupracovali v angličtině a španělštině s žáky ze Španělska.

Hlavním tématem projektu je společné výročí umrtí těchto dvou významných autorů světové literatury. Projekt vyvrcholil výměnným zájezdem se školou z Valencie, který se uskutečnil na konci školního roku a byl velmi úspěšný. Vzhledem k tomu, že projekt byl koncipován jako oslava dvou významných autorů světové literatury, byl vázán na konkreétní rok ve kterém měli oba autoři výročí. To již proběhlo a proto byl projekt ukončen.

Spolupráce se školou z Valnencie však nikoliv. Ta bude pokračovat v rámci projektu Friendship between children from different countries.

Na detaily a průběh projektu se můžete podívat zde

European Languages

Ve školním roce 2016/17 jsme v návazanosti na blížící se ukončení projektu Shakespeare and Cervantes a vzhledem ke zhoršení komunikace za strany škloy v Kodani hledali další možnosti pro rozvoj komunikačních schopností našich žáků v anglickém jazyce formou mezinárodní spolupráce.

Vstoupili jsme proto do projektu Eurpean Languages který je administrován školou z Nizozemí. Cílem projektu je zvýšit povědomí žáků o pestrosti jazyků v Evropě a umožnit našim mladším žákům, především ze šestých a sedmých ročníků, získat přátelé v zahraničí a komunikovat s nimi v angličtině.

Vzhledem ke zdravotním problémům holandských kolegů, kteří měli na starosti administraci projektu na holandské straně jsme již v následujícím roce naši účast v tomto projektu neobnovili.

Projekt byl tedy z naší starny ke 30.6.2017 uzavřen.

Více podrobností o projektu naleznete zde.