Techmánie Plzeň

13.11.2015 09:11

11. 11. 2015 navštívila 4.B společně s 3.A komplex Techmánie Plzeň. Děti si mohly prohlédnout všechny expozice : Vesmír, Pod vodní hladinou, Filmobraní, MáToHáček, Malá věda, Entropa, Člověk a zvíře, Budoucnost na talíři, Chemistři, Vzhůru dolů, Zpátky na Měsíc. Největší úspěch sklidilo Filmobraní. Děti si mohly natočit své vlastní zprávy. Vše bylo vybavené tak, jako ve zpravodajském centru televizních novin.

Úspěch měl také Titanic, zde byla nasimulována chvíle , kdy se Titanic potápěl. Bylo to tedy dost věrohodné. Z kajuty vedl tubus rovnou do záchranného člunu. Zašli jsme i na vědeckou show zaměřenou na lidské smysly.

Jsem jako pedagog nadšená z tohoto počinu. A doufám, že se budou expozice úspěšně rozšiřovat. Doporučuji všem rodičům, aby s dětmi do Techmánie jeli. Je to výlet na celý den a funguje zde příjemné zázemí ( restaurace...).

Natherová