Spolek Prales dětem – environmentální program

13.03.2015 10:27

V pondělí 30. 3. 2015 dorazí na naši školu zástupci tohoto spolku, kteří jsou autory Projektu Green Life.

Tento projekt se zabývá záchranou tropických deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat.

Přijedou nám vyprávět o záchraně části pralesa na Sumatře a o tom, jak se chovat k naší planetě Zemi, aby i naši potomci mohli zde dýchat relativně čistý vzduch.

Protože i my chceme přispět na záchranu části pralesa, tak jsme se rozhodli, že ve dnech 17. - 19. 3. může každé dítě naší školy přinést svázaný balíček novin nebo slevových letáků (NE kartony), které budou průběžně odváženy do sběru a peníze, které utržíme, budou předány během besedy, nebo budou zaslány na transparentní účet tohoto spolku. Balíky budou děti nosit ke staré vrátnici (naproti kanceláře paní zástupkyně) a žáci 9. třídy budou koordinovat jejich převzetí.

(Prosíme Vás, aby to byl opravdu jen jeden balík na dítě. V rámci úspor budeme vozit tyto balíky my učitelé svými auty, takže kapacita a čas nám nedovoluje převážet „vagóny“ papíru).

Chtěli bychom, aby i naše děti se podílely na věci, o které si myslíme, že má smysl a aby si děti uvědomily, že je potřeba se chovat zodpovědně k přírodě.