Shakespeare & Cervantes

08.11.2015 18:03

V rámci výuky anglického a španělského jazyka se vybraní žáci 8.A a 9.B zapojili do mezinárod. projektu, věnovaného blížícímu se výročí úmrtí slavných dramatiků - Shakespeara a Cervantese.Již mají za sebou chat se žáky partnerské školy ve španělské Valencii, v těchto dnech shlédli film Zamilovaný Shakespeare (oceněn několika Oscary) a chystají se rozebrat a zhodnotit tento film se svými španěls. protějšky formou dotazníku a on-line diskuse v AJ. Každý měsíc proběhne ve škole on-line chat , a tak si naši žáci mohou se svými zahraničními vrstevníky popovídat o všem, co je zajímá.

Celý projekt by měl vyústit v týdenní výměnný jazykový pobyt, kdy účastníci projektu poletí do Valencie a Španělé na oplátku do Prahy. Podrobnější informace získají rodiče žáků, zapojených do projektu, dne 10.11. v době tříd. schůzek. A. Kondelíková