Informace od Policie ČR

08.04.2019 11:04

Vážení rodiče,

dne 7.4.2019 v podvečerních hodinách lákal v Kolovratech muž (běloch, hnědé vlasy, modré oči, oholený) s černým autem a v černém oblečení, typ vozidla bohužel nevíme, dítě do svého vozu. Jako důvod použil následují smyšlenou historku, že maminka dítěte je v nemocnici, že jej za maminkou odveze a že má v autě i bonbony, které mu dá.

Žádám Vás tímto o seznámení vašich dětí, aby si dávaly pozor při odchodu ze školy a i při hraní na veřejných hřištích. V případě, že budou takovým mužem kontaktovány, aby utekly za nejbližší důvěryhodnou dospělou osobu a požádaly o zavolání policie na místo. V žádném případě do vozidla nenastupovat a s mužem nekomunikovat!!! Když by si náhodou všimly značky a typu vozidla, bude to velké plus.