Exkurze Terezín 7.A, 8.B - 26.6.2019

27.06.2019 11:44

Postřehy žáků:

Nejvíc mě zaujal film, který jsme viděli. Vypadalo to, jako by lidé ve filmu byli šťastní, ale šlo vidět na očích, že se bojí. Nejvíc nepříjemný byl průchod tunelem. Budu si pamatovat krásné obrazy.

Ema

Na mytí 90 lidí měli jen 10 minut. Neměli ani toaletní papír. V jednom pokoji bylo i 90 lidí, měli tam 1 záchod a 1 umyvadlo.

Ruda

Nejvíce si budu pamatovat, že v nemocnici neměli žádné léky a jakékoli operace, dokonce i amputace dělali bez uspání nebo umrtvení.

Nela

Překvapilo mě, zemřelo tolik lidí a kolik jich bylo vězněno. V celách bylo často i 5 lidí na jedné posteli.

Luky

Nejhrůznější byl film v němž mluvili o jednotlivých transportech. Z tisíce lidí přežili třeba jen tři.

Míša

Měli tam sice kamna, ale nesměli je používat. Ženy se sprchovaly ve vařící vodě a na Židy zbyla jen studená.

Nevěděl jsem, že z Terezína se podařilo utéct pouze třem lidem.

Pepa

Nejvíc nepříjemné bylo, když jsme procházeli tím dlouhým úzkým tunelem.

Klaudie

Budu si pamatovat, že ti lidé u sebe měli jen misku, lžíci a deku.

Kristýna

Nevěděl jsem, že v Terezíně byl vězněn atentátník ze Sarajeva. V jedné cele pro Židy byl jakýsi skleník – když bylo horko, dusili se. Když byla zima – umrzali.

Vojta