Environmentální výchova díky neziskovce Prales dětem

20.06.2023 08:35

V pátek 9. 6. k nám opět zavítali zástupci - Zuzka a Milan - tohoto spolku, který je již v dnešní době součástí celosvětové neziskové organizace Justice for Nature. Tato organizace si klade za cíl propojení lidské civilizace a ochranu životního prostředí a zvířat. Zuzka a Milan nám povyprávěli o světovém rybolovu, negativních dopadech lodní dopravy na život v mořích a oceánech a o znečišťování prostředí všude kolem nás. Sami působí v zátoce Santa Elena v Kostarice. Zde vybudovali oceánské vzdělávací centrum Blue life se zaměřením na monitoring a ochranu mořských savců a podmořského světa. Jsme rádi, že informace o stavu životního prostředí z různých koutů světa se dozvídáme od lidí, kteří nejsou pouze teoretici, ale opravdu tímto problémem žijí. Děkujeme jim za to!