Čokoládová sobota

11.12.2023 15:19

V sobotu 9.12.2023 jsme podnikli s třídou 5.B a hosty z jiných tříd výlet.

První zastávka byla na zámku Brandýs nad Labem. V zámeckém sálu bylo pro děti připraveno divadelní představení Honzy Krejčíka Ohromná legrace. Honza děti zapojil a všichni společně jsme řádili - zpívali, tleskali a tančili. Děti byly nadšené.

Následovaly dílničky- mimo jiné výroba vánočních hvězd, malování polštářků, zdobení perníčků a další.

V podzemí zámku jsme si prohlédli výstavu Slaměné Vánoce, kde se děti seznámily s tím, jak zdobili vánoční stromeček v 18. a 19. století.

Na nádvoří zámku na nás čekaly vánoční trhy. Děti si nakoupily dárečky a už jsme rychle pospíchali na naši druhou zastávku.

Zajeli jsme do Šestajovic, kde pro nás byla připravena čokoládová dílna. Děti si vyrobily a ozdobily dvě čokolády.

Byl krásný pohled na ty šťastné  čumáčky upatlané od čokolády :-)

Výlet měl velký úspěch a všichni se moc těšíme na další.